1. БАР ОН

ТЦ Бисер, Skopje, Opština Karpoš
Café · 7 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Покрај што има евтини цени, сладоледот и коктелите се врхунски!

2. Malaga

Dame Gruev 4/7, Skopje, Opština Karpoš
Ice Cream Shop · 14 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Сладоледот е скроз расипан - различните вкусови немаат вкус. Најлош сладолед досега што сум го пробала

3. Belvedere Holiday Club

Bansko, Blagoevgrad
Hotel · 12 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: The food here was awful! All inclusive means that you get a meal and a drink with a pretty nasty taste. The water in the indoor pool was cold and the staff rude. The rooms were ok. Not a 4-star hotel!

4. Музеј на македонската борба / Museum of the Macedonian Struggle

Iljo Vojvoda (11 Mart), Skopje, Opština Karpoš
History Museum · 14 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Ако ги шеташ сите музеи по Европа за да си "културно побогата личност", греота е да не ги посетиш прво нашите музеи. Дури цената е преевтина за тој 1,5 час тура.

5. Vero 1 (Аеродром)

Бул. Јане Сандански 111, Skopje, Opština Karpoš
Market · 1 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Веро ладноот сендвич е топ - богат, а евтин. Нешо као Subway за 65денари.

6. Оревче | Orevce

Ohrid, Ohrid
Beach · 13 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Најдобра плажа од сите на Градиште. Пристојни цени - точен Даб 0,5л - 80ден, океј музика и опуштена атмосфера.

7. The Duck Cafe

Kej Marsal Tito 1, Ohrid, Ohrid
Jazz Club · 19 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Watch out, the "hunting season" is coming. 180 staropramen

8. Пивница „Стар град“ / "Old Town" Brewery

Стара скопска чаршија / Skopje Old Bazaar / Çarshia e Vjetër (Градиште 1), Skopje, Opština Karpoš
Brewery · 44 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Како за пивница, цените на пивата се мноогу поскапи, а кикириките се наплаќаат. А и џабе го има менито, кога поголем дел од точените ги нема.

9. Cuba Libre

Маршал Тито, Ohrid, Ohrid
Beach Bar · 66 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Многу лоша услуга. На толку келнери, среќен си ако некој дојде да те услужи.

10. Univerzitetska Biblioteka "SV Kliment Ohridski"

College Library · 1 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Книгите веќе не можеле да се изнесуваат, а нема ни копирница во склоп на библиотеката. Топ.

11. Morris Bar

Bansko, Blagoevgrad
Bar · 4 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: If you want to get drunk very cheaply, but yet with good alcohol, this is the place to be :)

12. Hadzos Place

Makedonija, Skopje, Opština Karpoš
Strip Club · 3 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Најбоље журки, а воедно место за гејмање. Особено препорачувам да го пробате пешкирот "за гости" :)

13. Ekstra Zlatna Ripka

Fish & Chips Shop · 1 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: На терасата е исто топло како внатре да си. Топ за пушачи :)

14. Play Caffe (Skopje City Mall)

Љубљанска 4 (Партизански одреди), Скопје, Карпош 4
Café · 79 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Внатре на iPad-от може да си дизајнирате свое Heineken шише :)

15. Сирена

Spa · 1 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Девојчињата се супер и супер работат, само газдарицата да не е тука, или таа да не те лакира, или да не доцни тој пред тебе.

16. Αλκαζάρ (Alkazar)

Greek Restaurant · 7 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: The Kalamaris are really great, also the house wine is pretty good.

17. Gino

ГТЦ - 1 Кат, Skopje, Opština Karpoš
Italian Restaurant · 93 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Не го пробувајте луто чоколадо сладоледот, освен ако сакате сладолед што навистина лути

18. Pixar Plus

Paper / Office Supplies Store · 1 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Најевтина копирница, особено евтина за штампање во боја

19. Трговски центар "Беверли Хилс"

Народен Фронт (Капиштец), Skopje, Opština Karpoš
Mall · 4 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Ако треба нешто да принтате, никако немојте во оваа до поштата - бричење на суво

20. Pingvin Pub

Pub · 7 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: И да нема пиво, во петок вреди да се дојде само за Shine

21. Club Mamas

Vasil Glavinov, Skopje, Opština Karpoš
Nightclub · 8 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Во сабота се наплаќа влез... Неочекувано

22. Супермаркет ВЕРО (VERO Center)

бул. Кочо Рацин 1, Skopje, Opština Karpoš
Supermarket · 4 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Многу добро опремен. Голем избор за мексиканска храна

23. Барбакан / Barbakan

Булевар Илинден (Булевар 8 септември), Skopje, Opština Karpoš
Restaurant · 68 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Текилата.. Со портокал и цимет - must try

24. Euphoria Lounge & Food

ул. Найден Геров, Bansko Municipality, Blagoevgrad Province
Cocktail Bar · 109 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: The pizza is perfection

25. The Lions Pub

90 Pirin str., Bansko, Blagoevgrad
Pub · 35 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: Great food, great beer and great music

26. Stage Caffe (Ramstore Mall)

Св. Кирил и Методија 13, Skopje, Opština Karpoš
Café · 14 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: GSK за сите пари.

27. Objectif

Kej Marsal Tito, Ohrid, Ohrid
Lounge · 27 tips and reviews

Meri S.Meri Shesho: The pancakes - a MUST!