Followers

  No one is following 365.com.mk yet.
  Load More

  Following

   365.com.mk isn't following anyone yet.
   Load More

   365.com.mk locations

   Getting your current location Getting your current location
   Finding 365.com.mk locations Finding 365.com.mk locations

   42 Tips

   • Recent
   • All Tips
   • Skopje, Macedonia (40)
   • Pizza Places (4)
   • Cafés (6)
   • Hotels (2)
   • Bookstores (2)
   • Mediterranean Restaurants (2)
   • Middle Eastern Restaurants (2)
   • Tea Rooms (1)
   • Bars (1)
   • Vegetarian / Vegan Restaurants (1)
   • Seafood Restaurants (1)
   • Pubs (1)
   • Bowling Alleys (1)
   • Italian Restaurants (1)
   • Libraries (1)
   • Outdoors & Recreation (1)
   • Airports (1)
   • Farmers Markets (1)
   • Trails (1)
   • Roof Decks (1)
   • Music Venues (1)
   • Nightclubs (1)
   • Monuments / Landmarks (1)
   • Lounges (1)
   Caffé FirenzeSeptember 20, 2012
   Italian
   • Skopje, Macedonia

   Нашиот омилен доручек во кафе Фиренца е пјадината со димен лосос. Едноставно и лесно јадење кое можете да го конзумирате во било кој период од денот. Доаѓа со премаз од путер и копар.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   4 Saves
   Report
   Ramstore MallDecember 5, 2011
   Mall
   • Skopje, Macedonia

   Благодарност до сите кои дојдоа на Super Swarm Festival 2011 и помогнаа да го отклучиме Super Swarm беџот! Следен foursquare флешмоб: Super Duper Swarm Festival? :) Следете нè. Read more

   Expertise in Skopje, Macedonia
   10 Saves
   Report
   Воденица Мулино / Vodenica MulinoNovember 3, 2011
   Mediterranean
   • Skopje, Macedonia

   „Мулино“ го вбројуваме во топ 5 ресторани во Скопје поради константниот квалитет и брза услуга. Пробајте орада на жар со блитва и панакота за десерт. Bon Appétit! :)

   Expertise in Skopje, Macedonia
   5 Saves
   Report
   Kaj TetoecAugust 27, 2011
   Seafood
   • Skopje, Macedonia

   Свежа риба и морски плодови во секое време. Терасата е пријатна, опкружена со зеленилото на околните згради. Пробајте лосос со портокал во фолија (доволно за двајца). Цените се прифатливи.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   5 Saves
   Report
   Барбакан / BarbakanJune 27, 2011
   Restaurant
   • Skopje, Macedonia

   Простран ресторан во „Мида“ комплексот, со затскриена тераса и необичен вкус за уметност. Пробајте ја Барбакан салатата + лепчињата со моцарела и уживајте во интимниот амбиент.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   25 Saves
   Report
   МаргерMay 25, 2011
   Restaurant
   • Skopje, Macedonia

   Релаксирачката атмосфера и зеленилото на „Маргер“ се доволна причина за кратко бегство од градската бука. Модерен ресторан во срцето на Градскиот парк кој ја возобновува старата боемска традиција.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   1 Save
   Report
   Hotel NedaApril 24, 2011
   Hotel
   • Galičnik, Macedonia

   Пријатно место за доручек/ручек при посета на Галичник. Пробајте ја домашната пита со овчо кисело млеко додека седите на терасата и се воодушевувате на природата околу вас.

   1 Save
   Report
   ХармонијаMarch 11, 2011
   Vegetarian / Vegan
   • Skopje, Macedonia

   Без разлика дали сте вегетаријанец или не, пробајте ја тортиљата со сејтан.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   8 Saves
   Report
   Porto FinoFebruary 25, 2011
   Pizza
   • Skopje, Macedonia

   „Порто Фино“ досега беше тајната на „Млечен“. Не повеќе! :) Пробајте го сендвичот со пршута - свежо печено лепче, пршута, вкусен кашкавал, мајонез и исецкани домати... Мммм

   Expertise in Pizza Places and Skopje, Macedonia
   9 Saves
   Report
   AmicaFebruary 14, 2011
   Mediterranean
   • Skopje, Macedonia

   Вкусните таљатели Медитеран, чоколадниот колач со малини и чаша црвено вино направија да се чувствуваме како да сме надвор од Скопје, а сепак во центарот на градот. Брза услуга и пријатна атмосфера.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   12 Saves
   Report
   Библиотека „Браќа Миладиновци“February 2, 2011
   Library
   • Skopje, Macedonia

   Како оди учењето? :) Стегнете заби затоа што нема многу време до следниот испит! Во меѓувреме, чекирајте се тука по полноќ за да ја отклучите Bookworm Bender значката!

   Expertise in Skopje, Macedonia
   4 Saves
   Report
   Куглана „Борис Трајковски“December 24, 2010
   Bowling Alley
   • Skopje, Macedonia

   Дојдете на куглање, чекирајте се и отклучете ја '7-10 Split' значката!

   Expertise in Skopje, Macedonia
   11 Saves
   Report
   Vero 2 (Тафталиџе)December 20, 2010
   Supermarket
   • Skopje, Macedonia

   Понекогаш доаѓаме единствено за да го вкусиме прекрасниот тост во ресторанот!

   Expertise in Skopje, Macedonia
   12 Saves
   Report
   ChajdzilnicaDecember 17, 2010
   Tea Room
   • Skopje, Macedonia

   Турски чај = 10 денари, а служат и чај од цедевита! :)

   Expertise in Skopje, Macedonia
   12 Saves
   Report
   La barilloDecember 14, 2010
   Pizza
   • Macedonia

   Одлично пилешко со кари, евтини пици и добра услуга.

   Expertise in Pizza Places
   4 Saves
   Report
   СЕКТОР909December 11, 2010
   Nightclub
   • Skopje, Macedonia

   Неодамна реновиран зимски електро/хаус клуб каде преку викендите ќе слушнете локални диџеи, но и гости од странство. За влез се наплаќа.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   5 Saves
   Report
   Кафе книжарница ТРИDecember 10, 2010
   Bookstore
   • Skopje, Macedonia

   До сите книжни молци: Три чекирања тука ќе ја отклучат Bookworm значката! Три во „Три“ :)

   Expertise in Skopje, Macedonia
   14 Saves
   Report
   ИзлетDecember 6, 2010
   Café
   • Skopje, Macedonia

   Со својата долга тераса и зеленило, „Излет“ е вистинска градска оаза во летниот период.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   4 Saves
   Report
   VERO Center / ВЕРО ЦентарDecember 6, 2010
   Mall
   • Skopje, Macedonia

   „Џамбо“ е рај за деца! :) Посетете го за да купите подарок за најмалите, но внимавајте на гужвата во викендите.

   Expertise in Skopje, Macedonia
   3 Saves
   Report
   Градски Трговски Центар (ГТЦ)December 6, 2010
   Mall
   • Skopje, Macedonia

   Да се биде „градоначалник“ на ГТЦ е макотрпна работа. Многу луѓе секојдневно се чекираат за да ја добијат оваа престижна титула. Ах, еве уште еден! :)

   Expertise in Skopje, Macedonia
   11 Saves
   Report